Jakub Regulski - blog
ostatnia aktualizacja:
2021-09-23
ikonka Jakuba Regulskiego
autor:
Jakub Regulski
Ekspert ds. OPEX i LEAN

Inspiracją do powstania tego bloga była chęć podzielenia się moim doświadczeniem oraz osobistymi spostrzeżeniami zdobytymi na przestrzeni ostatnich 15 lat mojej kariery menadżerskiej w tym w największych firmach motoryzacyjnych na świecie. O mnie.

Komunikacja w przedsiębiorstwie

ikonka blog

data publikacji: 2021-08-22 / dział: Doskonałość operacyjna / autor: Jakub Regulski

Jakub Regulski i komunikacja w przedsiębiorstwie

Jednym z najważniejszych czynników na drodze do szybkiego i efektywnego rozwoju każdego profesjonalnego przedsiębiorstwa jest Komunikacja. Jak powiedział kiedyś Sir Richard Branson (Wizjoner, Miliarder, Założyciel Virgin Galactic), cyt: Możliwość komunikowania się sprawia, że świat się kręci. Ułatwia kontakty międzyludzkie, pozwala nam uczyć się, rozwijać i czynić postępy. W komunikacji nie chodzi tylko o mówienie i słuchanie, lecz głównie o rozumienie tego, co zostało powiedziane – i, w wielu przypadkach, tego, co nie zostało powiedziane. Te bardzo mądre słowa świadczące o dojrzałości i ogromnym doświadczeniu doskonale podkreślają wagę komunikacji i jej wpływ na sukces przedsiębiorstwa.

Czytaj także - Jak skutecznie wykorzystać wiedzę i doswiadczenie zawodowe w zarządzaniu przedsiębiorstwem

Budowanie realcji pracowniczych i usuwanie barier komunikacyjnych

Kiedy ponad 15 lat temu rozpoczynałem swoją przygodę z Zarządzaniem w branży Motoryzacyjnej szybko zauważyłem że pomiędzy pracownikami biura a pracownikami produkcji istnieje niewidzialna granica. Ta właśnie granica sprawia, że pracownicy nie spotykają się ze sobą, nie rozmawiają i nie rozwiązują wspólnie problemów przedsiębiorstwa. Co ciekawe, ci sami pracownicy mają często głowy pełne doskonałych pomysłów, chęci do pracy i propozycji ulepszeń istniejących procesów. Niestety jednak ich pozytywna energia marnuje się każdego dnia z powodu braku współpracy i możliwości skutecznego przekazywania posiadanej przez nich wiedzy. Potrzebne jest zatem znalezienie skutecznego rozwiązania tego problemu. Tym właśnie rozwiązaniem jest Komunikacja w przedsiębiorstwie. Ale jak sprawić by ludzie którzy wcześniej ze sobą nie rozmawiali, zaczęli ze sobą rozmawiać. Jak sprawić aby pracownicy rozumieli jak funkcjonuje firma, czy firma jest w dobrej kondycji, jaki wpływ mają poszczególni pracownicy na jej funkcjonowanie, w końcu jak sprawić aby głos pracowników był słyszany w organizacji? Odpowiedź na to i inne pytania dotyczące skutecznych i nowoczesnych metod zarządzania przedsiębiorstwem znajdziecie w kolejnych artykułach na moim blogu.

Czytaj także - Jak zarząda zespołem Jakub Regulski

Artykuł ten jest inspirowany wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami jego autora – Jakuba Regulskiego.

Wróć - "Blog"