Jakub Regulski - blog

Jakub Regulski – Blog

Jakub Regulski – zdjęcie profilowe
Jakub Regulski
Expert ds. OPEX i LEAN

Komunikacja w przedsiębiorstwie

Jakub Regulski i komunikacja w przedsiębiorstwie Komunikacja (ilustracja – Jakub Regulski)

Jednym z najważniejszych czynników na drodze do szybkiego i efektywnego rozwoju każdego profesjonalnego przedsiębiorstwa jest Komunikacja. Jak powiedział kiedyś Sir Richard Branson (Wizjoner, Miliarder, Założyciel Virgin Galactic), cyt.: Możliwość komunikowania się sprawia, że świat się kręci. Ułatwia kontakty międzyludzkie, pozwala nam uczyć się, rozwijać i czynić postępy. W komunikacji nie chodzi tylko o mówienie i słuchanie, lecz głównie o rozumienie tego, co zostało powiedziane – i, w wielu przypadkach, tego, co nie zostało powiedziane. Te bardzo mądre słowa świadczące o dojrzałości i ogromnym doświadczeniu doskonale podkreślają wagę komunikacji i jej wpływ na sukces przedsiębiorstwa.

Czytaj także - Jak skutecznie wykorzystać wiedzę i doswiadczenie zawodowe w zarządzaniu przedsiębiorstwem

Budowanie realcji pracowniczych i usuwanie barier komunikacyjnych

Kiedy ponad 18 lat temu rozpoczynałem swoją przygodę z Zarządzaniem w branży Motoryzacyjnej, szybko zauważyłem, że pomiędzy pracownikami biura a pracownikami produkcji istnieje niewidzialna granica. Ta właśnie granica sprawia, że pracownicy nie spotykają się ze sobą, nie rozmawiają i nie rozwiązują wspólnie problemów przedsiębiorstwa. Co ciekawe, ci sami pracownicy mają często głowy pełne doskonałych pomysłów, chęci do pracy i propozycji ulepszeń istniejących procesów. Niestety jednak ich pozytywna energia marnuje się każdego dnia z powodu braku współpracy i możliwości skutecznego przekazywania posiadanej przez nich wiedzy. Potrzebne jest zatem znalezienie skutecznego rozwiązania tego problemu. Tym właśnie rozwiązaniem jest Komunikacja w przedsiębiorstwie. Ale jak sprawić by ludzie, którzy wcześniej ze sobą nie rozmawiali, zaczęli ze sobą rozmawiać. Jak sprawić, aby pracownicy rozumieli, jak funkcjonuje firma, czy firma jest w dobrej kondycji, jaki wpływ mają poszczególni pracownicy na jej funkcjonowanie, w końcu jak sprawić, aby głos pracowników był słyszany w organizacji? Odpowiedź na to i inne pytania dotyczące skutecznych i nowoczesnych metod zarządzania przedsiębiorstwem znajdziecie w kolejnych artykułach na moim blogu.

Czytaj także - Jak zarządza zespołem Jakub Regulski

Powyższy artykuł jest inspirowany doświadczeniem i wiedzą Jakuba Regulskiego w zakresie wdrażania szczupłych metod zarządzania (LEAN), Doskonałości Operacyjnej (OPEX), oraz innych nowoczesnych narzędzi zarządzania przedsiębiorstwem.

<< Strona główna